E martë, 19 Janar, 2021

Shqipëri

Gjendja e degraduar e ushtrisë, efektivi i Forcave të Armatosura: Do grabisja bankën se s’më dalin lekët

Ka dal përpara trupës gjykuese të Lushnjes ushtaraku Olsion Muca, personi i cili tentoi të grabiste një bankë të nivelit të dytë në këtë qytet. Ai u shfaq në një gjendje tepër të rëndë psikologjike, duke deklaruar se veproi në...

Ina Zhupa: Nesër të gjithë bashkë kundër qeverisë së krimit dhe drogës

Protesta që pritet të zhvillohet ditën e nesërme në bulevardin Dëshmorët e Kombit ka ngjallur shumë reagime në opinionin publik. Me mijëra qytetar priten të bashkohen në organizimin e kësaj të shtune nga opozita. Fillimisht do të jetë një...

Grabitën Prokurorinë e Durrësit, arrestohen autorët e ngjarjes

Ndalohen 2 autorët e dyshuar të vjedhjes së zyrave të Prokurorisë Durrës, si dhe roja private e SH.P.S.F. për shpërdorim detyre. Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Durrës ekzekutuan urdhërat e ndalimit të Prokurorisë për shtetasit: • Artur Isa 49...

Largohet nga Shqipëria amabsadori Lu, njihuni me detyrën e re

Ka ardhur fundi i qendrimit të Donald Lu si amabasador i SHBA-ve në Shqipëri, kjo bëhet e ditur nga faqja zyratre e Shtëpisë së Bardhë ku thuhet se ai do të vendoset diku tjetër. Ai do të cilësohet si...

Heroinë nëpër shkolla, arrestohen tre shpërndarësit e kryeqytetit, mes tyre një femër

Tre persona kanë rënë në prangat e policisë të dyshuar si shpërndarës të lëndëve narkotike nëpër shkollat e kryeqytetit. Arrestimi i tyre u bë pranë një gjimnazi në Rrugën e Dibrës, ku gjatë kontrollit nga policia i’u konstatuan një sasi...

Alarmohet Kombinati, granatë me mekanizëm pranë një lokali

Një lajmërim pranë sallës operative ka alarmuar mëngjesin e sotëm Policinë e Tiranës. Banorët e Kombinatit kanë pikasur në një nga lulishtet e kësaj zone një granatë të lidhur me një mekanizëm e cila ishte vendosur pranë një lokali. Njoftimi paraprak...

Surpriza në mesnatë për nënkryetarin e LRI-së me rastin e ditëlindjes (VIDEO)

Kanë kaluar vetëm pak minuta nga hyrja e datës 25 maj, datë në të cilën Klevi Pojana, nënkryetari i LRI-së feston ditën e lindjes. Sot ai feston datëlindjen e 23-të, e nuk ka si të mungojnë urimet e veçanta për...

Në Shqipëri ka humbur shpresa, studentja thirrje për në protestë: Sëbashku kundër varfërisë, papunësisë, korrupsionit dhe pasigurisë!

Papunësia vazhdon të mbetet një problem serioz në Shqipëri. Problematik kjo e cila vihet re dukshëm tek të rinjtë. Për të parë më konkretisht se me çfarë përballen ata, gazetari Marjon Gorica ka përzgjedhur disa persona për t’i intervistuar në...

Reagimi i gazetares: Shteti ka rënë! Z.Xhafaj, Znj.Gjoni, Znj. Marku nuk më duhen marrëveshjet tuaja.

Gazetarja Dorjana Bezat më anë të një postimi në rrjetin social Facebook ka komentuar situatën aktuale në të cilën ndodhet vendi. Ajo shfaqet tepër kritike në qendrimin e saj duke u shprehur se nuk i interesojnë më marrëveshjet e ministrave...

SKANDAL/ Shihni si shtiret Ministrja e Arsimit me fëmijën me Sindromën Down, sponsorizon dhe videot

Një video e shpërndarë nga Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla vë në dukje një situtatë e cila na serviret shpesh. Ajo shfaqet pranë një fëmije me Sindormën Down duke bërë video e lëvdata ndaj tij. Duke treguar mirësjelljen e shtirur...
- Advertisement -

Latest News

Përse shpikësi i viagrës, Ferid Murati, është bërë anëtar i Akademisë së Shkencave të Shqipërisë? Përgjigja epike e Skënder Gjinushit

Ferdi Murati është një shqiptaro-amerikan nga më të njohurit nëbotë. Ai është fitues i çmimit Nobel në Mjekësi në...
- Advertisement -

MËRGATË, A I KENI GADIT ZARFAT!?

Shkruan:Refiqe R. Hamiti Shoqja ime Arife Sheholli sot më tha se janë "çart shqiptart në Amerikë"! Aq shumë janë mobilizue djemt e vajzat tona atje, sa...

20 vite që përmbytej, ‘Shaban Bardhoshi’ rruga e Kombinatit merr zgjidhje. Investimi e kthen në normalitet

Nga Marjon Gorica ‘Shaban Bardhoshi’ deri pak kohë më parë ishte një nga rrugët më problematike të Tiranës, ku përgjatë së cilës ndodhet një kanal...

SHKËMBIMI I TERITOREVE DHE LUGINA E PRESHEVËS

Almin Shaqiri, Msc Integrime Evropiane, ligjerues në kolegjin Universum Prishtinë Abstrakt Në tryezën e bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë, nuk ështëpërjashtuar as korigjimi i kufijve aktual,...

GUXO, OJ SHQIPONJË VJOSA OSMANI!

Shkruan: Refiqe R. Hamiti Vjosa Osmani sot në Kosovë nuk është guxim ,nuk është diçka që ishte e guxuar apo që tashmë është e guxuar. Vjosa...