E shtunë, 31 Tetor, 2020

Shqipëri

Revoltohet anëtari i kryesisë së LSI-së: Qeveria duhet rrëzuar një sekondë e më parë!

Anëtari i kryesisë së LSI-së, njëherësh dhe nënkryetari i LRI-së Klevi Pojana ka reaguar duke mbajtur një qendrim të fortë në një posti të bër në Facebook pak minuta më parë. Referuar situatës aktuale me të cilën po përballet qeveria...

Incidentin në Muzen Historik, Albano Idrizi: Veprim i ardhur si pasojë e servilizmit ndaj palës greke

Incidenti i djeshëm i ndodhur në ambjentet e Muzeut Historik Kombëtar ku u hoq posteri i Çamërisë ka ngjallur shumë reagime. Një ngjarje e pa pranueshme e cila ndodh në mes të Tiranës shënon ‘genocidin’ e rradhës për Çamërinë. I...

Arrestohet një nga personat që u përfshi në ngjarjen e rëndë me zv.drejtorin e policisë

Ditën e sotme është vënë në prangat e Policisë së Elbasanit shtetasi Klemend Xhaferri. Ai është arrestuar në lagjen 5 maj të këtij qyteti i akuzuar për armëmbajtje pa leje. Xhaferri konsiston me precedent penal. 36-vjeçari është një nga personat që...

Ambasada Amerikane ka një mesazh të rëndësishëm për të gjithë fituesit e lotarisë

Me anë të një postimi në faqen zyrtare ambasada Amerikane ka uruar të gjithë të përzgjedhurit në lotari, ku dhe është shprehur mbi udhëzimet që duhet të ndjekin. Postimi: “Urime të përzgjedhurve të programit të lotarisë DV! Ju lutemi, sigurohuni që...

Për herë të parë në histori, Presheva me një hapësirë rekrative

Është investimi i parë madhështor që do të zhvillohet në Komunën e Preshevës. Bëhet fjelë për një park multifunksional , hapësire rekarative dhe vende parkimi për automjetet. Lajmin ka bërë të ditur vetë kryetari i kësaj komune Shqiprim Arifi me anë...

I kujton vargjet e Ali Asllanit, Vasili: Krimi e vuri përfundi Edi Ramën

Deputeti i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar me anë të një postimi në Facebook në lidhje me qendrimin që kryeministri Rama ka mbajtur në lidhje me njerëzit e proceduar penalisht që kanë lidhje me qeverinë. Në postimin e tij Vasili...

Paralajmërimi i Xhafajt për Edi Ramën: Nëse më heq si ministër, atëherë…

Pas konferencës me gazetarët të zhvilluar nga Ministri i Brendshëm, ka reaguar menjëherë selia blu. Në fjalën e tij deputeti Enkelejd Alibeaj u shpreh se Xhafaj i ka bërë presion Ramës, se nëse e heq nga ministër, atëherë...

Parakalimi i gabuar shkakton aksidentin e rëndë

Një aksident i rëndë ku janë përfshirë dy automjete ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Tepelenë. Të plagosur kanë mbetur dy persona të cilët janë dërguar me urgjencë drejt spitalit rajonal të këtij qyteti. Policia ndodhet në vendngjarje duke zbardhur rrethanat...

“Vdekja” politike e Edi Ramës!

Nga Ilirjan Blloshmi- Thonë se njeriu vdes kur nuk i mbetet dinjitet më. Sot Edi është gjallë por Rama politikan “vdiq” mbrojtja që i bëri Xhafës, thjeshtë e ka bërë Ramën një fantazmë që ecën mbi tokë, një fantazmë...

SKANDAL/ Hiqet nga aktiviteti stenda e Çamërisë, ngjarja në mes të Tiranës

Një incident ka ndodhur në Tiranë ku gjatë një aktiviteti në Muzeun Historik është hequr stenda e Çamërisë. Këtë gjë e deklaron një nga aktivistët e shoqatës Çamëria ku shkruan: Sabi Çela-Pak minuta më parë ishim me aktivistë të Shoqatës...
- Advertisement -

Latest News

I njihni këta të tre? Janë personat që kujdesen çdo ditë për rrugët, çerdhet, kopshtet, shkollat, ndriçimin e gjelbërimin në qytet.

Nga Marjon Gorica Shumë kush sheh cdo ditë në rrugët e Tiranës përsona të ndryshëm të cilët punojnë në gjithcka...
- Advertisement -

E FUNDIT/Tërmeti trondit Izmirin, godina të shembura e njerëz që ulërasin nëpër rrugë

  Një tërmet me magnitudë 7 ballë është shënuar midis Greqisë dhe Turqisë pak minuta më parë, duke krijuar një situatë kaotike në qytetin e...

‘Po rezistojmë me forcë’, Rama në kantierin e rindërtimit: Mund të kishim harruar të nesërmen!

Nga kantieri i rindërtimit në zonën e Bregut të Lumit, kryeministri Edi Rama është shpreshur se jemi duke rezistuar me forcë dita ditës pas...

Drejtoresha e DPPGJ në terren me punëtorët e qytetit:  Po i dhurojmë ngjyra Tiranës

Nga Marjon Gorica Qyteti si gjithnjë kurohet me kujdes në shumë aspekte të ndryshme, kjo në varësi dhe të drejtorive specifike në varësi të Bashkisë...

Serologjiku dhe testi RT-PCR, ku po gabojnë shqiptarët? Zgjedhin më të lirën…

Marjon Gorica-Ky është një shkrim i referuar nga specialistë të fushës. Në një kohë kur është rritur numri i testimeve në lidhje me pandeminë Covid19,...