E martë, 24 Nëntor, 2020

Shqipëri

Paralajmërimi i Xhafajt për Edi Ramën: Nëse më heq si ministër, atëherë…

Pas konferencës me gazetarët të zhvilluar nga Ministri i Brendshëm, ka reaguar menjëherë selia blu. Në fjalën e tij deputeti Enkelejd Alibeaj u shpreh se Xhafaj i ka bërë presion Ramës, se nëse e heq nga ministër, atëherë...

Parakalimi i gabuar shkakton aksidentin e rëndë

Një aksident i rëndë ku janë përfshirë dy automjete ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Tepelenë. Të plagosur kanë mbetur dy persona të cilët janë dërguar me urgjencë drejt spitalit rajonal të këtij qyteti. Policia ndodhet në vendngjarje duke zbardhur rrethanat...

“Vdekja” politike e Edi Ramës!

Nga Ilirjan Blloshmi- Thonë se njeriu vdes kur nuk i mbetet dinjitet më. Sot Edi është gjallë por Rama politikan “vdiq” mbrojtja që i bëri Xhafës, thjeshtë e ka bërë Ramën një fantazmë që ecën mbi tokë, një fantazmë...

SKANDAL/ Hiqet nga aktiviteti stenda e Çamërisë, ngjarja në mes të Tiranës

Një incident ka ndodhur në Tiranë ku gjatë një aktiviteti në Muzeun Historik është hequr stenda e Çamërisë. Këtë gjë e deklaron një nga aktivistët e shoqatës Çamëria ku shkruan: Sabi Çela-Pak minuta më parë ishim me aktivistë të Shoqatës...

Deklarata ‘bombë’ e gazetarit: Përpara drejtësisë do të dalin dhe deputetët…

Gazetari Frrok Çupi i ftuar mbrëmjen e sotme në Ora News, ka reaguar në lidhje me situatën politike në vend. Ai është shprehur se zgjedhjet e ardhme partitë politike do të hyjnë në zgjedhje pa Edi Ramën dhe Lulzim...

Ramazani/ Presidenti Meta urim të veçantë për besimtarët

Presidenti Ilir Meta ka ururar të gjithë besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit. Urimi i Presidentit Meta Të dashur besimtarë myslimanë, Gëzuar Muajin e Bekuar të Ramazanit, muajin e sakrificës dhe të reflektimit! Ky Muaj i madhërishëm, që lartëson shpirtin e kthjellon...

Deputetja e LSI-së publikon skandalin: Kryeministri dhe qeveria e tij po grabisin të rinjtë me talasemi (FAKTE)

Deputetja e LSI-së Floida Kërpaçi ka reaguar me anë të një postimin në Facebook kundër një shkelje të rëndë që po i bëhet të rinjve me talasemi. Sipas deputetes së LSI-së duke i’u referuar fakteve në lidhje me të ardhurat...

Lotaria Amerikane/ Dalin emrat e fituesve, klikoni këtu për të parë nëse jeni përzgjedhur

Janë shpallur pasditen e sotme fituesit e llotarisë Amerikane.Në ndryshim nga vite më parë, në këtë vit Amerika zgjodhi që të publikoj listën e fituesve me datë 15 maj. Për të parë nëse je përzgjedhur në llotari duhet të klikoni...

Gazetari sulmon Myftiun e Tiranës: Turp! Je ….

Kryeredaktori i gazetës RD Bledi Kasmi ka reaguar me akuza kundrejt myftiut të Tiranës një ditë para fillimit të Ramazanit. Me anë të një postimi në Facebook, Kasmi e quan atë si vegël të Edi Ramës dhe Taulant Ballës. Postimi i...

Deputeti demokrat akuzon ashpër Fatmir Xhafajn: Shkeli ligjin, po fshihet pas karriges së ministrit

Deputeti i Partisë Demokratike Edi Paloka ka reaguar me anë të një statusi në Facebook në lidhje me qendrimin e Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Sipas Palokës ai po fshihet pas karriges së ministrit, për vetë faktin e shkeljes së...
- Advertisement -

Latest News

Nismat e ligjvënësit në lidhje me kompetencat e Presidentit nuk “vrasin” Metën po Presidencën.

Nga Fejzo Subashi Opinioni publik tashmë është njohur dhe bërë më dije, nëlidhje me nismën e një grupi deputetësh, për...
- Advertisement -

Turqia si shpresë/ Mes përkthyesve dhe një ekipi të huaj në punë 24 orë!

Nga Marjon Gorica Pa diskutim që si një gazetar do të më duhet të bëj punën time e cilësuar në detaje, e jo të shprehem...

Duhen strategji të reja për ta luftuar Covidin, jo mbyllje totale

Kryeredaktori i “Epokës së re” Mal Qorraj ka reaguar ndaj paralajmërimit të kryeministrit Avdullah Hoti për mbyllje totale të vendit për ta luftuar virusin...

Dita ndërkombëtare e fëmijëve jetim. Bushati: Prioritet i Qeverisë shqiptare

Ne kuader te dites nderkombetare te femijeve jetim, kryetari i PS Tiranes, Ervin Bushati, zhvilloi nje vizite ne qendren komunitare “Gonxhe Bojaxhi”. Nen nje atmosfere...

Koço Devole… Të tillë autorë të humorit, gjithnjë janë të rrallë.

Mësova me dhimbje lajmin e vdekjes së aktorit e autorit të humorit shqiptar, Koço Devoles, i cili prej disa ditësh ishte i shtruar në...