E hënë, 8 Mars, 2021

Shqipëri

Lëvizte me armë në brezë, arrestohet 35 vjeçari nga Tirana (Emri)

Një shtetas i moshës 35 vjeç ka rënë në prangat e bluve të kryeqytetit pas konstatimit të armë mbajtjes pa leje. Arrestimi i 35 vjecarit Gentjan Kërcyku u bë në ambjentet e një lokali në zonën e ‘Ali Demit’. Ky...

Mashtroi duke marr 2 milion euro, arrestohet pronari i ‘Spitalit Gjerman’

Ka rënë në prangat e policisë shtetasi Lefter Sukaj. Ai njihet si një nga biznesmenët e kryeqytetit duke administruar dhe spitalin e njohur të kardiologjisë i quajtur ‘Spitali Gjerman’. Njoftimi: “Nga specialistët për hetimin e krimit ekonomik dhe financiar u ndalua...

FRESSH prezanton Planin e Veprimit në Fier, Hysko: Të rinjtë duhet të behën pjesë e proceseve të integrimit. Subashi: Mbështetje për të rinjtë!

Pasditen e djeshme në Bashkinë e Fierit u prezantua Plani  Veprimit të FRESSH dhe ekipi i cili do të asistojë në implementimin e objektivave të vendosura në takimin me Kryeministrin Edi Rama. Një takim i organizuar në vazhdën e turit...

Protesta e opozitës, thirrja e këshilltares së LSI-së Anisa Bahiti: Protesto dhe ji në opozitë me çdo të keqe të ulur këmbëkryq në vendin...

Kryetarja  e LRI-së në Elbasan, njëherësh dhe këshilltare në bashkinë e këtij qyteti Anisa Bahiti, ka reaguar pak minuta më parë me anë një postimi në Facebook në lidhje me protestën e opozitës më 26 maj. Ajo ka theksuar faktin...

Protesta e së shtunës, Sara Kau: Do të protestojmë pasi kemi nevojë për një arsim bashkëkohor!

A duhej në një kohë të tillë organizimi i një proteste qytetare? Me çfarë po përballet vendi dhe për çfarë duhet të reagojmë? Gazetari Marjon Gorica ka zgjedhur të pyesi disa nxënës, maturant të shkollave në kryeqytet në lidhje me situtatën...

Reagimi i maturantëve, Ana Gjidiaj: Më 26 do të jem në shesh për veten dhe bashkëmoshatarët e mi

A duhej në një kohë të tillë organizimi i një proteste qytetare? Me çfarë po përballet vendi dhe për çfarë duhet të reagojmë? Gazetari Marjon Gorica ka zgjedhur të pyesi disa nxënës, maturant të shkollave në kryeqytet në lidhje me situtatën...

Gjendja e arsimit të lartë, studenti Vivian Golemi: Është në kaos, ndihemi të pasigurt

Situata aktuale në vend nuk shihet aspak në normalitet. Kjo gjë është e dukshme kudo, duke filluar nga ambjentet mësimore. Gazetari Marjon Gorica ka kontaktuar ditën e sotme disa student, përkatësishtë pjesë e Lëvizjes Socialiste për Integrim, të cilët shprehen...

Studenti i LRI-së Baki Dervishi: Më 26 maj dhëmbë më dhëmbë me qeverinë për arsimin e lartë

Situata aktuale në vend nuk shihet aspak në normalitet. Kjo gjë është e dukshme kudo, duke filluar nga ambjentet mësimore. Gazetari Marjon Gorica ka kontaktuar ditën e sotme disa student, përkatësishtë pjesë e Lëvizjes Socialiste për Integrim, të cilët shprehen...

Arrestohen punonjësit e UKT, rryshfet për lidhjet e ujit të pijshëm

Tre persona, dy punonjës të  Njësisë Task Forcë të Ujësjellës Kanalizime Tiranë dhe një pronar lokali janë ndaluar nga policia pasi akuzohen për korrupsion. Të ndalurit janë Erald Qosja, Astrit Nikolli dhe Florjan Lana. Në një njoftim për media, Prokuroria Pranë...

Protesta e 26 majit, studentja Elisa Piperi: Sistemi arsimor nuk ka qenë asnjëherë më keq se sot

Situata aktuale në vend nuk shihet aspak në normalitet. Kjo gjë është e dukshme kudo, duke filluar nga ambjentet mësimore. Gazetari Marjon Gorica ka kontaktuar ditën e sotme disa student, përkatësishtë pjesë e Lëvizjes Socialiste për Integrim, të cilët shprehen...
- Advertisement -

Latest News

E dashura Jetë

Botuar në revistën 'Tirana Youth Voice'   Aq sa e bukur, aq edhe e brishtë, herë më humb në errësirë e herë...
- Advertisement -

Toka

Botuar në revistën 'Tirana Youth Voice' U ktheva mbi tokën nënë këtë mëngjes dhe vendosa ta shëtis, që me flladin e freskët të fëmijërisë të...

Toleranca dhe diversiteti

Botuar në revistën 'Tirana Youth Voice' Si një adoleshente dua të ndalem në një pikë që është shumë e prekshme në ditët e sotme, në...

Si u përshtat Sfida IDEA 2020 me COVID-19?

Botuar në revistën 'Tirana Youth Voice' Programi “Zhvillimi i Qëndrueshëm Ekonomik dhe Rajonal, Promovimi i Punësimit, Arsimit dhe Formimit Profesional në Shqipëri” (ProSEED) financohet nga...

7 Marsi, si sakrificë drejt shtetformimit!

Nga Ana Abdi 7 Marsi i ne shqiptarëve… Rruga e sakrificës për dije, ardhmëri të ndritur, sakrificës për liri e shanse të barabarta ekonomike si...