E diel, 18 Prill, 2021

Shqipëri

Vlerësimi i kryeministrit Rama për Belinda Ballukun: Mban pesha të rënda!

Nga Marjon Gorica Në një takim të zhvilluar ditën e sotme në Kombinat me votuesit e herës së parë, kryeministri Edi Rama ka vlerësuar ministren Belinda Balluku, duke e cilësuar si një person që arrin të mbaj pesha të rënda....

Eljo Hysko: Distrikt për industrinë krijuese, fuqizim i teknologjisë dhe inovacionit, si edhe zhvillimi i jetës socio-kulturore në periferi

Zgjedhjet e 25 prillit kanë sjellë qasjen e re, që vendos theksin edhe te fuqia e kandidatit, përpos ekipit. Kandidati për deputet Eljo Hysko ka zbuluar për publikun platformën e tij për tëpërfaqësuar zgjedhësit gjatë mandatit të ardhshëm, duke...

Nga sistemi bankar tek politika, Teuta Dupi kandidate në listat e Tom Doshit

Listat e kandidatëve për deputet kanë qënë surprizuese për shumë subjekte partiake, kjo si shkak dhe i përzgjedhjes së elementëve në strukturat e saj. E tillë është dhe lista e kandidatëve të PSD, forcë politike të cilën e drejton Tom...

Helidon Bushati: Modeli im në politikë, kryeministri Maliq Bushati gjatë pushtimit fashist, i pushkatuar nga Enver Hoxha

Drejtuesi politik i Partisë Demokratike në qarkun e Shkodrës,Helidon Bushati deklaron se modeli i tij politik ështëparaardhësi i tij, kryeministri Maliq Bushati. I ftuar në emisionin“Dekalog” të gazetarit Roland Qafoku në RTSH 24, Bushati thase për atë që ka...

Ervis Berberi: 90% e spitalit të Fierit e përfunduar

Dita e 70-të e punimeve e gjen Spitalin Rajonal memorial të Fierit me godina të ndërtuara plotësisht. Evis Berberi, koordinator i projektit pohon për Televizioni Klan se puna me strukturën ndërtimore ka përfunduar, ndërsa aktualisht po punohet për hapësirat...

Taulant Balla: Ilir Meta ka humbur mendjen

Taulant Balla deklaron se presidenti i Republiëks Ilir Meta ka probleme mendore. I ftuar në emisionin “Dekalog” të gazetaritRoland Qafoku, në RTSH 24, Balla e argumentoi këtë me mënyrën se si presidenti I Republikës ka bërë akuza dhekërcënime personaliteteve...

Konsulli i Izraelit suporton kandidatet e reja të PS: Bora dhe Kledina të shihen si model

Konsulli i Nderit të Izraelit Rodolf Xhillari: Rinia është energjia me të cilën një popull shkon përpara! E kush më mirë se ju e di këtë? Partia Socialiste është partia e mundësive, partia e shpresës dhe vlerave. Këtë nuk e them...

Dashamir Shehi: Po. Presidenti Meta po bën fushatë, por është pjesa më e mirë dhe e fisshme e karrierës së vetë

Kryetari i LZHK, Dashamir Shehi, pranon që presidenti iRepublikës Ilir Meta po bën fushatë. I ftuar ën emisionin “Dekalog” të gazetarit Roland Qafoku, në RTSH 24, Shehi thase megjithatë ai ka shumë të drejtë me situatën që ndodhet vendi....

“Kundërshtoi ndërrimin e emrit nga PPSH në PS”. E vërtetasipas Luljeta Bozos

Sapo kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama bëri publikë lajminse Luljeta Bozo do ishte e para në listën e Tiranës si kandidatepër deputete e kësj partie, në rrjetet sociale dhe në meda dolën jo pak lajme lidhur me të...

A do pranonte një ftesë nga Lulzim Basha? Përgjigja e Luljeta Bozos

Lajmi se Luljeta Bozo ishte pjesë e listës së Partisë Socialiste sikandidate për deputete ishte më I rëndësishmi në momentin kuru publikuan listat. Ai sfumoi shumë lajme të tjera brenda listavesi ato për ata që nuk e kishin emrin....
- Advertisement -

Latest News

Feston sot datelindjen, psikologia e njohur e Gjykates Penale Lindita Hoxha

Nga Hermes Nika E çilter, me e bukur se ne ekran, ne peshe dhe linja ideale e veshur gjithnje shik...
- Advertisement -

Plashniku/ Fshati i lënë në harresë i cili po kthen banorët e dikurshëm

Migrim në këto 30 vite tranzicion ka ndikuar në braktisjen e shumë fshatrave në Shqipëri, duke lënë djerr tokat e braktisur shtëpitë e dikurshme...

Belinda Balluku feston Pashkët në Unazën e Re, urim për të gjithë besimtarët katolikë

Belinda Balluku, Ministre e Infrastrukturës dhe Energjitikës, njëherësh dhe kandidate për deputete e qarkut të Tiranës në listën e Partisë Socialiste, ka zgjedhur të...

Agim Bajko në mbështetje të Eljo Hyskos: Ngritje kapacitetesh në industrinë kreative dhe start-up

Pas një periudhe jashtë vëmendjes së jetës publike, ikona e humorit dhe satirës Agim Bajko rishfaqet në mbështetje tëangazhimit qw deputeti Eljo Hysko ka...

Flora Nika, nga biznesi në politikë

Nuk është një emër i panjohur ai i Flora Nikës, juriste në profesion dhe sipërmarrëse e njohur në vend. Prej shumë vitesh vajza nga...