Është dënuar me burgim të përjetshëm në Greqi shqiptari, Aleko Petro, i cili vrau vajzën e tij. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në janar të vitit 2019, në Korfuz. 52-vjeçari nga Berati pasi vrau vajzën e tij, Anxhelina, e groposi...
Shkruan: Avni Abazi Miq dhe mikesha, Ju informoj që sot rreth orës 7.00 të mëngjesit, me kohë të SHBA-ve humba një mik me influencë. Ndarja nga miku im i çmueshëm me të cilin njihemi që nga viti 1997, ndodhi pas një...
Një ngjarje e rëndë është shënuar në një fshat të thellë në Lezhë. Janë gjetur pa shenja jete dy persona. Bëhet fjalë për dy 60-vjeçarë, Kol Murrani dhe Preng Simoni të cilët kanë humbur jetën si pasojë e përdorimit...
Dr. Teuta Nunaj Pedagoge dhe Eksperte Ekonomie Pas një periudhë mbi 40 ditore si pasojë e convid-19, amnistia fiskale e prezantar më parë nga Kryeministri Rama, u rikthye në agjendën e qeverisë. Amnistia është një akt, që në themel ka...
Nga Artur ZHEJI Është pothuajse e padyshimtë, që ky Rama, do të na plaket përpara syve, gjithmonë në pushtet dhe gjithmonë me shumë pushtet, rrethuar me ca ministra yzmeqarë, grabitqarë, servilë dhe pa nivel, por të dobishëm për pushtetmbajtjen e...
Disa thonë që virusi është krijuar vetë. Të tjerë që është faji i 5G. Që e bënë amerikanët. Jo, kinezët … Në kohë pasigurie, përgjigjet kërkohen edhe tek tezat më të pamundura. Dhe teoritë e komplotit janë të shumta....
Shkruan: Kim Mehmeti "Duhet thënë qartë e zëshëm se si në Kosovë edhe në Maqedoni, emblemën e shenjtë të UÇK-së askush nuk e ka dëmtuar aq sa disa ‘komandantë’ të saj të djeshëm, e politikanë të sotëm, që me atë...
Shkruan: Ditmir Bushati Ky është titulli i një prej librave më të lexuar të kohës sonë, shkruar nga Peter Pomerantsev, i cili shpjegon eliminimin e të vërtetës nga të ashtuquajturit “teknologë politik” në shërbim të padronëve të tyre. Libri tregon...
Shkruan: Boiken Abazi Baton Haxhiu e tha të vërtetën me gojën e tij në TV më 24 prill 2020, në emision me Berat Buzhalën, se Thaçi dhe LDK nuk duan ta bëjnë publike letrën dërguar para tre ditëve për të...

Lojëra të rrezikshme

Pas lojës së rrezikshme të rrëzimit të qeverisë në mes të pandemisë, të tjera lojëra po luhen në terrenin e politikës kosovare. Apetitet për pushtet dhe interesat personale po shfaqen mbi gjithçka tjetër. Politikanë të papërgjegjshëm mund të vazhdojnë...

Përcjellni GazetaOra.com

411,066FansaPëlqeje
3,336NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË