Pesë trafikantë kanë rënë në prangat e policisë së Tiranës dhe tre të tjerë po ndiqen penalisht pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin akne tentuar që të trafikojnë drejt Gjermanisë dy femra me qëllim prostitucioni. Sipas policisë së kryeqytet, katër trafikantët...
Nga Artan Fuga Përse nuk ndryhemi brenda? Shqetësohen se njerëzit qendrojnë në rrugë, kafene a sëbashku ndërkohë që përballja me virusin duhet t’i mbyllte në shtëpi!!! Mos u...
Shumica sot në Kosovë janë të brengosur së në krye të shtetit janë ngjitur analfabtet politik, e kan kapur shtetin sehirgjinjët, e kan pushtuar aparatin shtetëror njerëzit edhe më  biografi kriminale. Po e udhëheqin shtetin   trashëgimtaret e sistemit  komunist....
Por si funksionon shoqëria në Shqipëri? A përcjell ajo, vlerat pozitive për të rinjtë? Fatkeqësisht, ngjarje të paprcedentë dhe të papranueshme, për një shoqëri të zhvilluar, po ndodhin në vendin tonë. Rasti më i fundit ndodhi në Tiranë, ku një...

Politika burokratike në Kosovë

Politikë burokratike në Kosovë është qasje , qasje teorike të politikave publike që thekson bisedime të brendshëm brenda shtetit .Qasja e politikës burokratike argumenton se rezultatet e politikave të rezultojë nga një lojë e bisedimeve mes një grupi të...
Xherdan Shaqiri ka vazhduar me formën e tij të mrekullueshme në Ligën Premier. Gjilanasi ka arritur ta kaloj skuadrën e tij Stoke City në epërsi në minutën e 44-të ndaj Leicester Cityt. Pasi mesfushori i Stoke City, Allen fitoi një top...
Mesfushori i Manchester United, Scott McTominay, ka refuzuar kombëtaren e Anglisë, duke e zgjedhur vendin e prindërve të tij, Skocinë. 21 vjeçari i cili po gëzon një sezon të mirë nën urdhrat e Jose Mourinhos te Manchester United, ka lindur...
Nuk mund të têrheqesh me fjalë, jo ti, por askush s'mundet. Me veprime konkrete je kundër Gjykatës Speciale, kurse me fjalë je pro Gjykatës. Kujt po ia shet këto mesele! Shqiptarëve apo amerikanëve! Ty zotërore, të numërohet se i ke ra...

Si të visheni kur jeni e shëndoshë

Shkruan Endrit Hoxhaj Të mësoni të visheni për llojin e trupit tuaj është një aftësi e rëndësishme për t’u zhvilluar. Edhe nëse jeni mbipeshë, kjo është e mundur të bëhet. Mësoni si t’i theksoni karakteristikat tuaja pozitive dhe të ndjeheni...
Aty ku ska parime por pazare asgjë nuk funksionon siç duhet, e as që pritet te këtë rezultate pozitive. Koalicioni PDK-LDK u bë pasi Hashimi nuk gjeti asnjë aleat tjetër dhe Isa për të shpetuar nga dështimi dhe përndjekja...

Përcjellni GazetaOra.com

410,958FansaPëlqeje
3,336NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË