Blog

Revizionistët e një Qeverie të qelbur!

Hipokrizia dhe mashrimi i pushtetarëve nuk kanë të ndalur. Në njërën anë deklarojnë për stabilitetin e koalicionit qeverisës, ndërsa në anën tjetër me masat...

Hashim, Ramush, Kadri, Fatmir, pse fëmijët e dëshmorëve po e braktisin...

Shkruan: Hysni Gashi Ndonëse ne çdo vend të botes familjet e dëshmorëve gëzojnë respekt të veçant brez pas brezi nga krerët e shtetit të ne...

1 Shtatori, dita “D” e demarkacionit !

Dita e 1 Shtatorit 2016-të, do të mbahet gjatë në mend, ndoshta përgjithmonë do të ngulitet në kujtesën e shumë gjeneratave, të atyre që...

“Keni anësi politike”, Bashkim Kopliku sulmon profesoreshën e ndërtimit Luljeta Bozo

Ish-zv.kryeministri dhe inxhinieri elektrik Bashkim Kopliku ka sulmuar inxhinieren Luljeta Bozo, e cila ka qenë në qendër të vëmendjes së opinionit publik...

Intelektualëve nuk u ka hije heshtja ,ajo nuk është as...

Kohë me parë në shkrimet autoriale kam  theksuar nevojën e angazhimit më të madh të elitës intelektuale në rrjedhat  shoqërore -politike të Kosovës.Pse kjo...

Vizita e Thaçit në Grackë të Lipjanit, do të shërben si...

Presidenti i Kosovës i zgjedhur më votat e PDK-së , LDK-së, e të Listës Serbe , Hashim Thaçi të merkurën vizitoi memorialin i serbëve...

Zbulimi i aferës “Panama Papers “nga prestigjiozja, Sudeutsche Zeitung ...

Në sistemin  komunist, gazetarët  nuk kan pasur mundësi ti shprehin  lirshem mendimet e tyre. Ndonjë shkrim i cili ka ra ndesh më sistemin  ,nuk...

UÇK-në nuk e dëmtuan vetëm shqiptarët me mendësi serbe, por edhe...

Shkruan: Kim Mehmeti "Duhet thënë qartë e zëshëm se si në Kosovë edhe në Maqedoni, emblemën e shenjtë të UÇK-së askush nuk e ka dëmtuar...

Si të mbrohet epoka e luftës çlirimtare?

E quajta kështu të njëanshme, për arsye se kjo Gjykatë nuk parasheh të gjykohen edhe krimet (e shumta) serbe ndaj shqiptarëve, por vetëm ato...

Deputet të Republikës së Kosovës veproni me logjikë Shtetrore e jo...

Shkruan: Prof. Hyzri Salihu Kosova kerkon që sa ma shpejtë të konstituohet Kuvendi i Republikës së Kosovës e rrjedhimisht të formohet Qeveria e Republikës së...

Përcjellni GazetaOra.com

410,928FansaPëlqeje
3,336NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË