Blog

Demokracia vs diktaturës në vendimmarrje

Dr. Teuta Nunaj Pedagoge dhe Eksperte Ekonomie Në kushtet e një demokracie funksionale, një nga rregullat bazë që zbatohet në menaxhim është demokraci në vendimmarrje...

OJF-të në Shqipëri në kohë pandemie kërkojnë financime nga shteti, shkoni...

Nga Marjon Gorica Nuk do t'ju kundërvihesha kurrë organizatave të shoqërisë civile, të cilat në këtë vend janë me mijëra, por fatkeqësisht vetëm nëpër vendime...

Në kërkim të Zho-së

Nga Teuta Vodo Mos merr libra me vete, dhe kur të jesh në tren mos shiko nga dritarja, thjesht shoqërohu me sa më shume njerëz”. Zho...

“Të bashkuar në diversitet është motoja e Bashkimit Europian” dhe Shqipëria...

Nga Marjana Koçeku Pas refuzimit të vjetshëm nga Franca dhe Hollanda për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, dita e sotme solli...

Ankthi nga virusi dhe ankthi nga shteti

Ankthi nga virusi, që ka ende të panjohura, është reagim gati normal në këtë kohë. Ky ankth mbase nuk ka nevojë të shpjegohet, pasi...

Kur Kosovën duan ta bëjnë copë, në këtë kohë pandemie

Nga Dr. Teuta Nunaj Pedagoge Kryetari i LDK-së ka inicuar një mocion mosbesimi ndaj Qeverisë Kurti në Kosovë. Them kryetari, pasi jo e gjithë...

Psikologia Lekli iu bën apel qytetarëve: Ndërgjegjësohuni, të mos kemi fatin...

Nga Marsela Lekli Masat e mara për qytetaret që mos të kenë grumbullime masive njerzish, sigurisht që nuk janë efikase masat per fashat e orarit...

Dikush atje jashtë po lufton për NE, për JETËN, fjalët nuk...

Nga Klevi Pojana Kjo është për TY... që po lufton për NE FALEMINDERIT ❤️ Dikush atje jashtë po lufton për NE, po lufton për JETËN! Nën përparësen e bardhë...

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, gafat publike dhe situata emergjente në të...

Nga Marjon Gorica Dikush mund të thotë se kjo nuk është koha e përshtatshme për tu marrë me shkrime të tilla, përballë situatës së vështirë...

Strategjia e gabuar

Nga Arber Hitaj Ka një problem të dukshëm ditët e fundit, që në mënyrë direkte lidhet me format se si kryeministri shqiptar Edi Rama është...

Përcjellni GazetaOra.com

410,928FansaPëlqeje
3,336NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË