Kronikë

Prokuroria kërkon paraburgim për Vali Corleonen

Prokuroria e Gjilanit ka kërkuar nga Gjykata Themelore e Gjilanit që të caktojë masën e paraburgimit ndaj Vali Corleones, i arrestuar sot nën dyshimin...

Aksident i rëndë trafiku në Terpezë të Malishevës, rrokulliset vetura

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në mengjesin e sotëm në fshatin Terpezë të Malishevës, raporton Gazeta NewBorn. Një lexues i Gazeta NewBorn, ka...

27 vjeҫari nga Prishtina që u privau nga jeta, dalin detaje...

Një ngjarje mjaftë e rëndë ka ndodhur në kryeqytetin e Kosovës. Pas ekzaminimit të vendit ku mbeti pa shenja...

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë Rrugore paralajmëron shoferat: Kush ka adrenalinë...

Ditët e verës përvec plazhit dhe pushimit kanë dhe problematikat e tyre. Një nga këto është dhe siguria në rrugë duke patur parasysh dhe...

Kjo është arma me të cilën u vra Ivanoviq

Në raportin fillestar të autopsisë së Oliver Ivanoviqit, bëhet e ditur se ai u qëllua për vdekje me gjashtë plumba, nga një revole e...

Vrasja e dy motrave, flasin familjarët: Alma dhunohej prej 18 vitesh

Gjatë ditës së djeshme, një shqiptar nga Kosova tronditi Zvicrën. Ai vrau femra në Zvicër, gjegjësisht gruan e tij dhe motrën e saj. 54 vjeçari...

Avokati 62 vjeçares ja “rrjepi” pasurinë!

Ndërsa të gjithë nënshtrohemi para ligjit, ndodh që edhe të gabohemi, pasi një avokat ka dëshmuar se mashtron në dritë të diellit. Pasi ka...

Lëndohet një person në vendin e punës në Ferizaj

Një person është lënduar sot gjatë orarit të punës në Ferizaj. Një shtetas i Maqedonisë është lënduar në kokë...

Alarm për eksploziv në Vlorë, policia rrethon zonën tek Uji i...

Një alarm për eksploziv është regjistruar mbrëmjen e sotme në qytetin e Vlorës. Drejtuesi i një automjeti në qytetin e Vlorës ka dhënë alarmin...

Ndodh edhe kjo: Vetura godet semaforin në Prishtinë

Semafori dhe një shenjë komunikacioni janë shkatërruar plotësisht në rrugën “UÇK” në Prishtinë. Ato kanë rënë përtokë nga goditja e një veture e cila është...

Përcjellni GazetaOra.com

410,958FansaPëlqeje
3,336NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË