E mërkurë, 3 Mars, 2021

Mix

Kujdes me bombolat!

Jehona e fejesës dhe martesës së Mbretit Zog I nga Mati në gazetat franceze të 1938

Aurenc Bebja, * Blogu © Dars (Klos), Mat – Albania  / Francë, 24 Gusht 2016 Në pritje të dasmës mbretërore të Naltmadhnisë së tij, Princ Leka II, gjatë 8 tetorit të këtij viti, solla për lexuesin matjan dhe shqiptar në...

Si mund të bëhesh i mir me të gjithë njerzit!

Gjatë gjithë jetës sime kam bëre mijera eksperimente të ndryshme vetëm të arrij në një pik perfundimtare ! Fatkeqshisht në disa raste nuk munda ta arrij atë që parashikova ! Studimi i fundit i cili me ka deshtuar dhe...

Plazhi Jales, pushtohet nga KPVevents

Jala, fshati në jug të Shqipërisë, rreth 8km para Himares, siq duket të rinjtë prishtinas kanë vendosur ta pushtojnë masovikisht. Udhëtimi i parë do të organizohet me datën 5 Gusht dhe do të jetë udhëtim 3 ditor, çmimi për person...
- Advertisement -

Latest News

Lamtumirë mjeshtër! Nuk besoj se si Agim Krajka kishte një të dytë në muzikën shqiptare.

NGA ROLAND QAFOKU Jo vetëm se kompozoi “Këngët e Rinisë”. Jo vetëm pse kompozoi “Kafe Flora burra plot”. Jo pse...
- Advertisement -

‘Tirana Youth Voice’/ Nënkryetarja Ruseti: Sukseset dhe përpjekjet e të rinjve

Botuar në revistën ‘Tirana Youth Voice’ Më kujtohet dita ime e parë si studente e porsa ardhur në kryeqytetin e zhurmshëm e të madh për...

Kush do t’i fitojë zgjedhjet? Sondazhi i IPSOS: PS kryeson me 44%, PD merr 24% të votave, LSI “tretet” në vetëm 2%

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”. Pyetjes...

Shoqëria civile tryezë diskutimi për rindërtimin

Vëzhgimi i GADC: Rindërtimi, 40% e të anketuarëve shprehen se ka pasur vonesa gjatë procesit 95.8% e familjeve në njësitë administrative Sukth dhe Katund i...

Naço: Pabesia që më bënë në LSI. Ja arsyet e largimit

Nasip Naço tregon për herë të parë arsyet e largimit të tij ngaLSI. I ftuar nga gazetari Roland Qafoku në emisonin “Dekalog”në RTSH 24, Naço...