Britaniku Lewis Hamilton ishte më i shpejti nga të gjithë në provat zyrtare në Silverstone të zhvilluara ditën e sotme. Hamilton do të niset i pari në garën e nesërme pasi mori pole position me kohën 1 minutë 25 sekonda...
Sead Deliu i lindur më 21 Nëntor 1998 nga fshati Kabash i Vitisë i cili jeton e vepron në Itali njëkohësisht është një lojtar i shkelqyer i futbollit. Seadi që në moshë të re filloi të shfaq talentin e tij...
Ermir Lenjani po kalon nëpër një formë të mrekullueshme në kampionatin zviceran. Në ndeshjen ndaj Luzernit, mbrojtësi nga Kamenica ishte më i miri në fushë për skuadrën e tij Sion. Sion nuk arriti më shumë se një barazim 1-1, por që...
Lideri i Bundesligës gjermane, Bayern Munich, është ndalur në shtëpi nga Hertha Berlin pas një ndeshjeje pa gola të shtunën pasdite. Bayern e priti në “Allianz Arena” skuadrën e mesit të tabelës, Herthan, në një ndeshje të zhvilluar në kuadër...
Në ambjentet e stadiumit “Air Albania” është zhvilluar një mbledhje mes përfaqësuesve të disa klubeve shqiptare dhe presidentit të Ligës Profesioniste, Edvin Libohova. Pjesëmarrës në takim kanë qenë vetëm 5 drejtues të klubeve ku ndër të cilët ishin përfaqësuesit e...
 “Rama ik” vijon të pushtojë stadiumet shqiptare. Kjo ndodhi në inaugurimin e “Air Albania Stadium” në sfidën Shqipëri-Francë, ndërkohë që më pas e njëjta gjë u përsërit në Korçë, në Shkodër dhe në Vlorë. Por thirrjet e revoltës nuk kanë...
Mbrëmjen e kaluar tifo grupi “Skifterat” nga Gjilani kanë djegur flamurin maqedonas. Ky veprim u bë si kundërshtim në lidhje me dënimin e “Grupit të Kumanovës” nga shteti maqedon. https://koha.gjirafa.com/?video=djegia-e-flamurit-maqedonas-nga-skifterat-e-gjilanit Tifozëria ‘Plisat’ nga Prishtina sot po mbajnë një protestë përballë ambasadës...
Franca ka mundur pastër me rezultatin 2-0 Uruguain duke u bërë gjysmëfinalistja e parë e Botërorit. Një ndeshje e balancuar që u zhbllokua pak para fundit të pjesës së parë. Një kros i Griezman dhe një goditje e saktë me...
Menjëherë pas deklaratave të teknikut Edi Reja se “sulmuesi nuk kishte pranuar ftesën për në kombëtare”, Eros Grezda ka reaguar me anë të një postimi në rrjetet sociale, duke përgënjeshtruar pohimet e Edi Rejas.

Kukësi nis sot aventurën Europiane

Kukësi do të nisë sot në mbrëmje misionin europian me shpresën që këtë vit të shkojë deri në grupet e Europa League. Në “Loro Boriçi” në orën 19:00 verilindorët do të zhvillojnë ndeshjen e parë të turit të parë...

Përcjellni GazetaOra.com

410,916FansaPëlqeje
3,336NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË