Ditën e djeshme u luajt ndeshja midis Kukësit dhe Tiranës në stadiumin “Air Albania”. Përtej futbollit, u pa se tiofzët e Tiranës dhe të Kukësit thyen stolat ka detyruar FSHF të kërkojë ndihmën e policisë për identifikimin dhe procedimin e...
Te Barcelona po ndodh një skandal i madh, teksa presidenti, Josip Maria Bartomeu, po kalon ditët më të vështira në bordin drejtues të klubit katalanas. Një pjesë e këtij bordi ka kërkuar dorëheqjen e tij dhe kjo për arsye të...
Është publikuar renditja  e re e FIFA për ekipet kombëtare. Duke qenë se nuk janë luajtur ndeshje, nuk ka pasur ndryshime të mëdha në pozicione. Për Shqipërinë nuk ka ndonjë ndryshim në pozicion pasi Kombëtarja jonë e futbollit...
Barcelona ndodhet në një situatë aspak të favorshme dhe e përfshirë në skandale. Pak kohë më parë doli lajmi se presidenti I klubit se ka paguar shoqëri të mediave sociale për të përbaltur lojtarë dhe ish-lojtarë të saj. Sot presidenti...
Flamurtari është duke zhvilluar një sezon mjaft negativ në Ktegorinë Superiore. Vlonjatët ndodhen në fund të tabelës së renditjes duke qenë shumë pranë rënies nga Kategoria Superiore. Flamurtari arriti të siguroi fitoren e parë në këtë sezon duke...
Një skandal sportiv ka përfshirë ekipin e barcelonës në Spanjë. Thuhet se presidenti i Barcelonës, Josip Maria Bartomeu, prej më shumë se dy vitesh paguan një kompani marketingu në rrjetet sociale, e cila përdor influencën e saj për të sulmuar...
Iker Casillas ka vendosur të shkruëj histori edhe jashtë fushës së lojës. Ai ende nuk është tërhequr zyrtarisht nga futbolli i luajtur, por ka plane për  një jetë re. Portieri i Portos, në fakt, ka komunikuar në...
Rei Manaj është shumë pranë ëndrrës për të luajtur një ndeshje me ekipin e parë të Barcelonës. Trajneri Quique Setien ka publikuar listën e futbollistëve të grumbulluar për ndeshjen kundër Getafes dhe pjesë e kësaj liste është Manaj.
Te Barcelona nuk janë aspak mirë punët me sa duket. Pasi u tha që Messi kishte probleme me drejtorin sportiv, Eric Abidal, argjentinasi ka pasur edhe një përplasje me shokun e skuadrës, portierin Marc-Andre Ter Stegen
Tenisti serb Novak Djokoviç, ka fituar në Australian Open, duke e nritur për herë të tetë në karrierë këtë trofe.Djokovic mposhti në finale Dominic Thiem 3-2 me sete, një ndeshje që zgjati mbi 4 orë. Kjo fitore...

Përcjellni GazetaOra.com

411,166FansaPëlqeje
3,335NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË