“Calciomercato” agjencia e njohur e lajmeve sportive, raporton se fituesi i Kupës së Botës, Pogba është prioriteti i skuadrës italiane për ta transferuar gjatë verës së ardhshme. Bruno Fernandesin  e transferoi Manchester United nga Sporting...
Në sfidën mes Realit dhe Atletico Madritit, ka fituar Reali.  Nën drejtimin e Zinedine Zidane skuadra ka mposhtur me rezultatin 1-0 Atletico Madridin në ndeshjen e vlefshme për javën e 22-të në La Liga.
Në ditën e zbarkimit të Ch.Eriksen, goditja e madhe e Interit në merkato, Beppe Marotta nuk ka ndërmend të marrë pushimet, përkundrazi, ditët e fundit të janarit priten të jenë shumë të nxehta në shtëpinë zikaltër. Fillimisht duhet të zgjidhin...
Xhon Viafara ka rënë në prangat e policisë.Futbollisti nuk është I panjohur  në futbollin botëror pasi ka 34 ndeshje me përfaqësuesen e Kolumbisë, një Kupë Libertadores të fituar me skuadrën e Once Kaldës si dhe aventurë në Europë me fanellën...
Në ambjentet e stadiumit “Air Albania” është zhvilluar një mbledhje mes përfaqësuesve të disa klubeve shqiptare dhe presidentit të Ligës Profesioniste, Edvin Libohova. Pjesëmarrës në takim kanë qenë vetëm 5 drejtues të klubeve ku ndër të cilët ishin përfaqësuesit e...
Surpriza të shumta në Australia Open për femra. Tre favoritet për titull në e parë Grand Slam të vitit, Serena Williams, Caroline Wozniacki dhe Naomi Osaka janë eliminuar në mënyrë të papritur. Amerikanja humbi kundër kinezes Qiang Wang, duke  mos arritur...
Futbolli njihet për shpenzimete shumta sidomos në merkaton e futbollistëve. Në vitin 2019, në harkun e një viti janë kryer 18.042 trasferime, duke thyer kështu rekordin e vendosur në 2018, me 15.463 lojtarë.Shifra që u rritën pasi, Joao Felix, Antoine Griezmann...
Futbolli spanjoll duket se është përfshirë nga hije trukimi, pasi një numër ekipesh në La Liga dyshohet të kenë manipuluar ndeshje. Bëhet fjalë për katër ekipe që mund të jenë të përfshira në histori trulimesh dhe mund...
Gjendja shëndetësore e Michael Schumacer nuk është e mirë. Këtë e ka konfirmuar neurokirurgu Acciari që ka thënë se njerëzit duhet ta harrojnë Sghumacherin e dikurshëm, pasi dëmtimi i tij ka lënë pasoja të mëdha. “Organizmi dhe struktura...
Rey Manaj është transferuar zyrtarisht tek ekipi B i Barcelonës.Ai u largua nga për një aventurë të re, teksa klauzola e largimit të tij do të jetë plot 50 milionë euro. Pas zyrtarizimit, ai foli për...

Përcjellni GazetaOra.com

410,916FansaPëlqeje
3,336NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË