E martë, 7 Korrik, 2020

Opinion

Tradhëtia e ka emrin Burrë!?

Shkruan: Refiqe R. Hamiti Heronjtë që vdesin pa humbur mbesin heronj përjetë. Edhe ata që vdesin duke luftuar për liri po të tillë janë. Nuk dua te identifikohem kishe po ia themë, pasi nuk e shikojë që përbënë diferencë. Njerëz jemi...

Veq për Zot Shtëpie ka nevojë ky vend!?

Shkruan: Refiqe R. Hamiti Na "tranojë " kjo Gjykata Speciale . Aty ish ndryshe, asgjë të përbashkët kjo Gjykatë , nuk ka me Gjykatën Kushtetuese të Kosovës sepse veç me një lëvizje vetulle ishin "kurtalis ",punët edhe hin e dil veç...

Ja pse duhet votuar Arben Shehu për kreun e KLSH-së…

Nga Fejzo Subashi Në tavolinën e Z. Ruçi, pas disa kandidaturave  të cilat u rrëzuan nga kjo mazhoranc , Presidenti ka vendosur kandidaturën e Arben Shehu  për kreun e Kontrollit të Lartë të Shtetit. Komisioni Parlamentar i Ekonomisë me votim...

Unë jam UÇK. Lufta ime është e pastër

Shkruan: Refiqe R. Hamiti Vjosa e ka rrugën e art! Albini e ka rrugën me gjemba por të sigurt! Tap zgjedhjet e reja dhe dihet ku përfundon beteja. Popullit dhe Qeveria Kurti 2 janë faza më e artë që do ti "servohet" dhurohet...

Vjosa vuri pikën mbi “I”

Shkruan: Idriz Zeqiraj "Strukturat vendimmarrëse, prej shumë viteve nuk janë provuar me votën zgjedhore të anëtarësisë. Rrjedhimisht, u mungon legjitimiteti i partisë, për marrjen e vendimeve në emër të saj", - deklaroi nënkryetarja e Kryesisë të LDK-së, Vjosë Osmani, në...

28 Qershori, dita e nënshkrimit të marrëveshjes Kosovë-Serbi

Shkruan: Avni Abazi Takimi në mes delegacioneve të Serbisë dhe Kosovës me 27 qeshor në shtepinē e bardhe ka ngjallur reagime të shumta si brenda, ashtu edhe jashtë vendit. Ajo që bie në sy është edhe reagimi i aktorit dhe...

DIL , E NËNSHKRUAJE PETICIONIN!?

Refiqe R. Hamiti Fjalën e kam për ty. Ti që je Kosovar , krenar e shqiptar , idealist, ëndrrimtar, i pakorruptuar e kombëtar. Ti që sot mendon se vota jote është bërë e zezë dhe je i vetmuar. Askush mjaftueshëm nuk të...
- Advertisement -

Latest News

Entela Binjaku: “Darlin dhe shoqet”, vajzat fierake shkëlqejnë në garën skenike

Nga Entela Binjaku Në një shfaqje plot ngjyra dhe gjallëri, në qiellin e hapur të Amfiteatrit të Parkut të “Liqenit...
- Advertisement -

LAJMI I FUNDIT/ Humb jetën një tjetër mjek si pasojë e Covid-19

Ka humbur jetën si pasojë e Covid-19 një tjetër mjek në vend. Ministria e Shëndetësisë ka dhënë lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta këtë...

Sa miliona Euro kanë sot çlirimtarët e Kosovës

Disa djem të ri, të fortë, të sigurtë në mendësi, iu bashkuan luftës çlirimtare në vitet e 90-ta të shekullit të kaluar. Ishte fat...

Ish-zëdhënësja e Berishës publikon fotot e ditëlindjes së saj, Erla Mëhilli më e bukur se kurrë

Erla Mëhilli, zëdhënësja e ish kryeministrit Sali Berisha, njihet si një nga politikanet më të bukura shqiptare. Ajo ka festuar ditën e djeshme ditëlindjen,...

LAJM I HIDHUR/ Ndërron jetë mjeku i QSUT nga Covid-19

Ka ndërruar jetë mjeku Hematologjisë në QSUT, Arjan Pushi i cili u fut në intubim pasditen e djeshme. Mjeku rreth 56 vjeç nuk kishte...