E martë, 3 Gusht, 2021

Opinion

Kosovës nuk i duhet integrim me ekonominë e Serbisë

Shkruan: Haki Abazi Kjo qeveri është kërcnim i rrezikshëm për interesin e shtetit dhe kombit. Kosovës nuk i duhet ekonomi më e integruar me eknominë e Serbisë. Për shkak të varësisë nga ekonomia Serbise, Kosova ka mbetur e pazhvilluar dhe...

Ushtria Shqiptare duhet të mbrojë kufijtë tokësorë dhe detarë të Shqipërisë

Shkruan: Hyzri Salihu Duhet të pytet Bashkimi Evropian pse ka toleruar politike shoveniste greke deri më sot ? Atëherë me të drejtë duhet të pyesim ndërkombëtarisht,a është Greqia një shtet demokratik? Ka ndollur acarimi i marrëdhenieve me shumicen e shtetev të rajonit...

Karton të kuq Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit!?

Shkruan: Refiqe R.Hamiti Këta të marrin edhe në Amerikë, me kriju drama , me kriju dashuri të rrejshme dhe me shfrytëzu rastin me ua lënë fajin popullit që fle, të cilët nuk e prekun kokën m'u lodh, por vrasin çdo...

Duke pritur Albinin…!

Shkruan: Kimete Berisha 1. Presidenti e quan 'turp' të bashkësisë ndërkombëtare fatin e të zhdukurve. Pra, "turp për amerikanët dhe gjermanët". Fati i tij që ndërkombëtarët më nuk e marrin seriozisht. Sepse, turp është t'i falësh vrasësit e fëmijëve, siç bën presidenti,...

Ju nuk duhet ta adhuroni dhe ta urreni Albin Kurtin, ma shumë se një njeri të ditur dhe adekuat për institucionet e Kosovës!?

Shkruan: Refiqe Hamiti Zoti fal mëkatet e të gjithëve por njeriu i sotëm e ka vështir të kuptojë se kur e bënë mëkatin! Edhe kur ju në kohë pandemie shtuat urrejtjen ndër popull dhe nuk lat, gur pa lëvizur kundër një...

Shëndetësinë e Kosovës e ka rrok në dorë nipi i nipave

Shkruan Refiqe R. Hamiti Është shumë më e thjeshtë të bësh luftë në foltore , se të bësh paqe”. Me ia kërsit kështu në hava ,si ti ,ma mirë është me u përballë me fakte, se me syt e tu blu,...

Tradhëtia e ka emrin Burrë!?

Shkruan: Refiqe R. Hamiti Heronjtë që vdesin pa humbur mbesin heronj përjetë. Edhe ata që vdesin duke luftuar për liri po të tillë janë. Nuk dua te identifikohem kishe po ia themë, pasi nuk e shikojë që përbënë diferencë. Njerëz jemi...

Veq për Zot Shtëpie ka nevojë ky vend!?

Shkruan: Refiqe R. Hamiti Na "tranojë " kjo Gjykata Speciale . Aty ish ndryshe, asgjë të përbashkët kjo Gjykatë , nuk ka me Gjykatën Kushtetuese të Kosovës sepse veç me një lëvizje vetulle ishin "kurtalis ",punët edhe hin e dil veç...

Ja pse duhet votuar Arben Shehu për kreun e KLSH-së…

Nga Fejzo Subashi Në tavolinën e Z. Ruçi, pas disa kandidaturave  të cilat u rrëzuan nga kjo mazhoranc , Presidenti ka vendosur kandidaturën e Arben Shehu  për kreun e Kontrollit të Lartë të Shtetit. Komisioni Parlamentar i Ekonomisë me votim...

Unë jam UÇK. Lufta ime është e pastër

Shkruan: Refiqe R. Hamiti Vjosa e ka rrugën e art! Albini e ka rrugën me gjemba por të sigurt! Tap zgjedhjet e reja dhe dihet ku përfundon beteja. Popullit dhe Qeveria Kurti 2 janë faza më e artë që do ti "servohet" dhurohet...
- Advertisement -

Latest News

Të zgjedhësh në ministritë e kapura: Rasti i Ministrisë së Arsimit

Javë më parë u bë bujë e madhe kur ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit Arbërie Nagavci zgjodhi...
- Advertisement -

Edhe UNMIK-u dhe Rezoluta 1244 kundër “Zajednicës” (DOKUMENT)

Që në vitin 2003, prej kur disa struktura politike të serbëve të Kosovës, në koordinim me Beogradin, shpallën për herë të parë "Zajednicën" (asociacionin...

Angazhimi i qeverisë Kurti jep rezultatet: ‘Europa Nostra’ shqyrton vendimin e saj për Manastirin e Deçanit

Menjëherë pas ardhjes së qeverisë Kurti II, Organizata “Europa Nostra” kishte vendosur Manastirin e Deccanit në listën e monumenteve të rrezikuara. Kjo kishte ardhur...

Komike, Berisha merret me shfaqet teatrale/ Rudina Dembacaj: Keqpërdorimi i një komedie, njerëzit nuk jetojnë vetëm për politikë…

Ish kryeministri Sali Berisha, si gjithnjë ka reaguar referuar ‘denoncimit qytetar’, por siç duket këtë herë i ka tejkaluar limitet duke u marrë dhe...

Studiuesi Gazmend Kapllani nga SHBA: Padia e Berishës për Blinken, një komedi ballkanike

Studiuesi i njohur Gazmend Kapllani dhe drejtor i katedrës sëAlbanologjisë “Hidai Bregu” në Universitetin “De Paul” nëÇikago të SHBA deklaron se shpallja non grata...