E hënë, 26 Tetor, 2020

Sport

“AB Football” një model i punës evropiane i krijuar nga ish-futbollistët e Prishtinës

Nga data një mars, kryeqytetit të Kosovës i shtohet edhe një shkollë e futbollit, por jo si gjithë të tjera. “AB Football” e cila pritet të nis punën nga ky vikend ka diçka që e dallon më...

FSHF publikon fotot nga vadalizimi i stadiumit të ri: Policia të marrë masa

Ditën e djeshme u luajt ndeshja midis Kukësit dhe Tiranës në stadiumin “Air Albania”. Përtej futbollit, u pa se tiofzët e Tiranës dhe të Kukësit thyen stolat ka detyruar FSHF të kërkojë ndihmën e policisë për identifikimin dhe procedimin e...

Nis “shpërbërja” e Barcelonës, pezullohet krahu i djathë i presidentit

Te Barcelona po ndodh një skandal i madh, teksa presidenti, Josip Maria Bartomeu, po kalon ditët më të vështira në bordin drejtues të klubit katalanas. Një pjesë e këtij bordi ka kërkuar dorëheqjen e tij dhe kjo për arsye të...

Renditja e re e FIFA-s/ Nuk ka ndryshim për Shqipërinë, ja kush mban vendin e parë

Është publikuar renditja  e re e FIFA për ekipet kombëtare. Duke qenë se nuk janë luajtur ndeshje, nuk ka pasur ndryshime të mëdha në pozicione. Për Shqipërinë nuk ka ndonjë ndryshim në pozicion pasi Kombëtarja jonë e futbollit...

Plas skandali te Barcelona/ Drejtusei i parë dorëhiqet, Pike bën sherr me gazetarin

Barcelona ndodhet në një situatë aspak të favorshme dhe e përfshirë në skandale. Pak kohë më parë doli lajmi se presidenti I klubit se ka paguar shoqëri të mediave sociale për të përbaltur lojtarë dhe ish-lojtarë të saj. Sot presidenti...

“Po na q… nëna të gjithë, me halle jemi”/ Ja si motivohet Flamurtari para ndeshjes

Flamurtari është duke zhvilluar një sezon mjaft negativ në Ktegorinë Superiore. Vlonjatët ndodhen në fund të tabelës së renditjes duke qenë shumë pranë rënies nga Kategoria Superiore. Flamurtari arriti të siguroi fitoren e parë në këtë sezon duke...

Plas skandali te Barcelona/ Presidenti i klubit ka paguar për lajme të rreme për Messin

Një skandal sportiv ka përfshirë ekipin e barcelonës në Spanjë. Thuhet se presidenti i Barcelonës, Josip Maria Bartomeu, prej më shumë se dy vitesh paguan një kompani marketingu në rrjetet sociale, e cila përdor influencën e saj për të sulmuar...

Legjenda e Spanjës merr vendimin e papritur, do kandidoj për president të…

Iker Casillas ka vendosur të shkruëj histori edhe jashtë fushës së lojës. Ai ende nuk është tërhequr zyrtarisht nga futbolli i luajtur, por ka plane për  një jetë re. Portieri i Portos, në fakt, ka komunikuar në...

Manaj shumë pranë ëndrrës, grumbullohet me ekipin e parë të Barcelonës

Rei Manaj është shumë pranë ëndrrës për të luajtur një ndeshje me ekipin e parë të Barcelonës. Trajneri Quique Setien ka publikuar listën e futbollistëve të grumbulluar për ndeshjen kundër Getafes dhe pjesë e kësaj liste është Manaj.

Situatë e vështirë për Barcelonën/ Messi shkon i dehur në stërvitje, zihet me një shok të skuadrës

Te Barcelona nuk janë aspak mirë punët me sa duket. Pasi u tha që Messi kishte probleme me drejtorin sportiv, Eric Abidal, argjentinasi ka pasur edhe një përplasje me shokun e skuadrës, portierin Marc-Andre Ter Stegen
- Advertisement -

Latest News

Mbyllja e sheshit ‘Shqiponja’, nëndrejtori i ARRSH, Koka: Do punohet  24 orë pa ndalim

I ftuar në Vizion Plus nëndrejtori i ARRSH Erion Koka ka folur në lidhje me menaxhimin e situatës në...
- Advertisement -

1 mijë shqiptar drejt amerikës, gjykata jep 192 vite burg për bandën e trafikimit

192 vite burgim ka dhënë Gjykata e Posacme për arrestimin e 35 personave, bandë e trafikimit të shqiptarve drejt SHBA-ve dhe Kanadasë. Grupi kriminal u...

Hiqen 23 patenta e arrestohen 3 persona, të dehur në rrugët e Tiranës

Ashtu si cdo fundjavë dhë kësaj rradhe Policia Rrugore ka zbarkuar në rrugët e kryeqytetit, duke marrë masa ndaj shkelësve, ku shumica janë nën...

Petro Koçi sulmon Metën: Kopje e keqe e Saliut, nuk i duhet Kushtetutës dhe Republikës!

Nga qyteti i Fierit aty ku dhe kryeson Partinë Socialiste për këtë qark, zv.ministri i Mbrojtjes Petro Koci ka sulmuar Presidentin Iliri Meta, duke...

Nga trajtimi i mbetjeve në incenerator tek gjenerimi i energjisë , shihni shembullin e suksesshëm në Singapor  

Një video informuese është duke qarkulluar në rrjetet sociale për një shembull i cili po mundohet të zëj vend në shumë shtete të botës,...