Trupi

Konfirmohet zbulimi i frikshëm: Covid-19 dëmton rëndë trurin, virusi prek kujtesën

Një studim i frikshëm është publikuar ditët e fundit, dhe është konfirmuar vetëm pak më parë. Covid-19 mund të shkaktojë dëmtime të rënda në...

Flet kardiologu i njohur: Ja çfarë i bën Covid-19 qelizave muskulare...

Personat e prekur nga sëmundjet e zemrës, janë të rrezikuar ndjeshëm nga koronavirusi. Ky fakt është bërë i ditur nga OBSH, por është konfirmuar...

Simptomat e kancerit të stomakut dhe ja pse shpesh e ngatërrojmë...

Shpesh ne ngatërrojme dhimbjen e thjeshtë të stomakut, me kancerin e stomakut. Por ja cilat janë simptomat që provojnë se dhimbja që po përjetoni...

Stresi na shkatërron imunitetin e na ekspozon përpara ftohjes e virozave....

Sipas një studimi të realizuar pak vite më parë, stresi lodh sistemin e imunitetit, duke rritur rrezikun nga ftohja dhe virozat. Gjatë studimit, shkencatarë të...

Platforma FOL ME MJEKUN i jepet donacion Ministrisë së Shëndetësisë...

Ne bashkpunim me Agon Avdimetaj, Farhad Chowdhury dhe mirepritjen e propozimit tone nga Ministri I Shendetesise te Kosoves Z. Arben Vitia arritem lansimin e...

 Itali nis përdorimi i ilaçit kundër COVID-19, po shpërndahet falas (EMRI)

Ka nisur në Itali përdorimi i ilaçit Tocilizumab, si terapi për kurimin e pacientëve me koronavirus, të cilët ndodhen të shtruar në repartet e...

Rrjedh e vërteta e vrazhdë për Koronavirusin!

Disa rreshta të shkruara nga një studiuese kineze për të treguar të vërtetën në lidhje me koronavirusin: Tani rrezikon arrestimin nga autoritetet:

Ky është fruti më i shëndetshëm, filloni konsumojeni

Frutat janë një pjesë e rëndësishme e dietës, por duhet të jeni të kujdesshëm në përzgjedhjen e tyre. Disa përmbajnë...

Vajza! Këto mënyra depilimi do t’ju shpëtojnë jetën

Depilmi është një tmerr i vërtetë dhe të gjitha vajzat e dinë këtë. Por mjaft më. Zgjidhni një nga këto mënyra për të shpëtuar...

Këto tetë pjesë të trupit zbulojnë diçka për personalitetin tuaj

Format e trupit tonë zbulojnë diçka edhe për karakterin. Këtë e thonë studimet, sipas të cilave forma e hundës, e syve etj. Kanë të...

Përcjellni GazetaOra.com

411,066FansaPëlqeje
3,336NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË