Trupi

Flet kardiologu i njohur: Ja çfarë i bën Covid-19 qelizave muskulare...

Personat e prekur nga sëmundjet e zemrës, janë të rrezikuar ndjeshëm nga koronavirusi. Ky fakt është bërë i ditur nga OBSH, por është konfirmuar...

Stresi na shkatërron imunitetin e na ekspozon përpara ftohjes e virozave....

Sipas një studimi të realizuar pak vite më parë, stresi lodh sistemin e imunitetit, duke rritur rrezikun nga ftohja dhe virozat. Gjatë studimit, shkencatarë të...

Platforma FOL ME MJEKUN i jepet donacion Ministrisë së Shëndetësisë...

Ne bashkpunim me Agon Avdimetaj, Farhad Chowdhury dhe mirepritjen e propozimit tone nga Ministri I Shendetesise te Kosoves Z. Arben Vitia arritem lansimin e...

 Itali nis përdorimi i ilaçit kundër COVID-19, po shpërndahet falas (EMRI)

Ka nisur në Itali përdorimi i ilaçit Tocilizumab, si terapi për kurimin e pacientëve me koronavirus, të cilët ndodhen të shtruar në repartet e...

Rrjedh e vërteta e vrazhdë për Koronavirusin!

Disa rreshta të shkruara nga një studiuese kineze për të treguar të vërtetën në lidhje me koronavirusin: Tani rrezikon arrestimin nga autoritetet:

Reçel për mëngjes? Po bëni një gabim të madh me trupin...

Mëngjesi është një nga vaktet më të rëndësishme të ditës. Konsumimi i një mëngjesi të shëndetshëm, rrit produktivitetin në punë, por edhe...

Një dietë e sigurtë për të humbur shpejt 10 kg në...

Para se ta nisni, duhet ta dini se kjo dietë nuk funksionon nëse nuk ushtroheni të paktën gjysmë ore në ditë.Plani...

Këto janë pijet dhe ushqimet që NUK duhet t’i përdorni në...

Ndodhemi në kulmin e sezonit turistik dhe cdo kush prej nesh frekuenton shpesh plazhin, por pa menduar disa pika në të cilat duhet pasur...

Si vdekja formon sjelljen tonë, fakte interesante

Edhe një blic prej 42.8 milisekondash i fjalës "vdekje" nëpër një ekran kompjuteri është e mjaftueshme për të na bërë të veprojmë ndryshe -...

Këto janë shenjat që tregojnë se jeni duke e tepruar me...

Kafja ka shumë efekte anësore të cilat janë mjaft delikate. Nëse e teproni duke e konsumuar atë, atëherë mund të dëmtoni seriozisht shëndetin tuaj....

Përcjellni GazetaOra.com

410,928FansaPëlqeje
3,336NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË