Trupi

Ecja apo vrapimi më i mirë për dobësim?

Zakonisht pse hiqet dorë nga shkuarja në palestër edhe mospërshtatshmëria e personave "të zakonshëm" me ata në afërsi që kapin kilogramë të shumtë dhe...

Kështu dëmtohet organi gjenital i femrës!

Kujdesi i duhur për vaginën është tepër i rëndësishëm për të mbajtur bakteret jashtë saj. Ka një shumëllojshmëri produktesh në treg për përmirësimin e...

Detoksifikoni nënsqetullat tuaja për 7 ditë – Parandaloni kancerin e gjirit

Ekspertët mjekësor dhe tërë industria e mjekësisë janë duke u përpjekur shumë në investimin e diagnostifikimit dhe shërimit të kancerit të gjirit. Por, në...

Konfirmohet zbulimi i frikshëm: Covid-19 dëmton rëndë trurin, virusi prek kujtesën

Një studim i frikshëm është publikuar ditët e fundit, dhe është konfirmuar vetëm pak më parë. Covid-19 mund të shkaktojë dëmtime të rënda në...

Top 7 gjërat që nuk i dini për “haletin” tuaj!

Derisa ju meshkuj, e dini kryesisht fizikun e organit tuaj gjenital, po ju sjellim 10 gjëra që mund të mos i dini. Sido që e...

Rrjedh e vërteta e vrazhdë për Koronavirusin!

Disa rreshta të shkruara nga një studiuese kineze për të treguar të vërtetën në lidhje me koronavirusin: Tani rrezikon arrestimin nga autoritetet:

15 kuriozitete për masturbimin

E bëjmë që fëmijë, madje që në barkun e nënës. Psikanaliza e ka përcaktuar si një nga fazat naturale të jetës seksuale. Edhe...

Simptomat e kancerit të stomakut dhe ja pse shpesh e ngatërrojmë...

Shpesh ne ngatërrojme dhimbjen e thjeshtë të stomakut, me kancerin e stomakut. Por ja cilat janë simptomat që provojnë se dhimbja që po përjetoni...

Thonjtë e verdhë janë alarm për shëndet të keqësuar!

Mëlçia është një organ me rëndësi që ndihmon tretjen e ushqimit, largimin e substancave toksike nga trupi dhe është absorbues i ushqyesve jetike të...

Stresi na shkatërron imunitetin e na ekspozon përpara ftohjes e virozave....

Sipas një studimi të realizuar pak vite më parë, stresi lodh sistemin e imunitetit, duke rritur rrezikun nga ftohja dhe virozat. Gjatë studimit, shkencatarë të...

Përcjellni GazetaOra.com

410,928FansaPëlqeje
3,336NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË