Trupi

Temperaturat po bien. Mbroni shëndetin në këtë formë

Tashmë pothuajse jemi futur zyrtarisht në stinën e dimrit dhe me rënien e temperaturave, vijnë dhe shfaqen ftohjet, gripi dhe komplikime tjera shëndetësore. Para se...

Alergjitë e vjeshtës, kurimi i tyre

Ja çfarë i ndodh trupit tuaj nëse nuk bëni dush për...

Nëse mendoni se pak pisllëk nuk do të dëmtojë askënd, mendojeni përsëri. Në mesjetë, dushi shihej si një formë e shthurjes seksuale, në vend...

Ushqimet që largojnë plotësisht dëshirën për të pirë duhan

Pirja e duhanit është e dëmshme për shëndetin, të qenit i varur nga ky zakon minimizon cilësinë e jetës tonë dhe gjithashtu...

Konsumoni karota nëse dëshironi që ta mbani larg këtë sëmundje

Karotat janë burim shumë i mirë i antioksiduesve potentë të njohur si karotenoid. Dietat që kanë shumë karotenoid janë lidhur me zvogëlimin e rrezikut të...

Keni neps për disa ushqime? Kujdes, kjo tregon diçka për shëndetin...

Dieta juaj tregon shumë për shëndetin tuaj. Ndonjëherë mungesa e ushqimeve të caktuara, na bënë të duam ushqime të tjera me të cilat mund...

SCHMINKA: Si të zgjas tërë ditën?

Në fakt është një teknikë e çuditshme, por që përdoret nga mjaft emra të njohur, siç është Bella Hadid. Tualeti në fund të ditës...

DYLLI I VESHIT. Çfarë kuptimi ka për shëndetin tuaj?

Dylli i veshit mund të na tregojë shumë gjëra për shëndetin. Mund të mos ju pëlqejë ta shihni por herën e ardhshme që do pastroni...

Si ta pastroni trupin nga toksinat në vetëm 3 ditë

Pastrimi i organizmit nga toksinat që akumulohen rregullisht, është jo vetëm i rëndësishëm por edhe i domosdoshëm. Sapo të zgjoheni

Ja mrekullitë që bën në shëndetin tuaj qumështi i gomaricës

Cilësohet si qumështi i nënës për nga vlerat ushqyese dhe shëndetësore që ka. Bëhet fjalë për qumështin e gomaricës, i cili...

Përcjellni GazetaOra.com

410,928FansaPëlqeje
3,336NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË