Trupi

Duart tuaja qëndrojnë të ftohta gjatë gjithë kohës? Nuk është aspak...

Shpesh ka njerëz duart e të cilëve qëndrojnë të ftohta gjithmonë, madje edhe në mjedise të ftohta. Kjo është shumë normale. Shpesh,...

Reçel për mëngjes? Po bëni një gabim të madh me trupin...

Mëngjesi është një nga vaktet më të rëndësishme të ditës. Konsumimi i një mëngjesi të shëndetshëm, rrit produktivitetin në punë, por edhe...

Ju vjen gjumi në punë?! Mos pini shumë kafe, trupi ka...

Shpesh duke punuar njerëzit përjetojnë gjumë dhe lodhje. Ka disa vende në botë, ku midis orarit të punës, vendoset dhe nje fragment...

Mëngjese të përbashkëta?! Këto gjëra nuk duhet t’i ndani në asnjë...

Edhe pse shpesh jeta e përbashkët, në një banesë bëhet komplekse dhe e ngatërrueshme, ka disa gjëra tejet private, të cilat ju...

Përdorni këto mënyra për të forcuar trurin

Truri është organi më i rëndësishëm i njeriut që kontrollon gjithë procesin jetësor dhe jep komandat e duhura. Por në momentin që...

“Secili prej nesh mund të jetë kandidat për në karantinë”, mjeku...

Nga Dr. Edvin Prifti, shef i Kardiokirurgjisë Vdekjet e para të shënuara në Itali nga infeksioni i koronavirusit na...

Mëngjes energjik?! Harrojeni kafen, ky është lëngu i frutave që ju...

Kemi folur disa herë për kafen, të mirat që sjell për organizmin dhe faktorët që na ndihmojnë për ta nisur ditën plot...

Probleme me toksinat e trupit? Kjo është përzierja që ju ndihmon...

Stomaku, për arsye të ndryshme është çelësi i shëndetit tonë. Ajo që duhet të bëni është të tregoheni të kujdesshëm në dietën...

Kujdes! Këto gabime po ju shkatërrojnë lëkurën

7 gabime që bëni në kujdesin e lëkurës që bëjnë poret tuaja të duken më të mëdha  Vaji i tepërt,...

Keni neps për disa ushqime? Kujdes, kjo tregon diçka për shëndetin...

Dieta juaj tregon shumë për shëndetin tuaj. Ndonjëherë mungesa e ushqimeve të caktuara, na bënë të duam ushqime të tjera me të cilat mund...

Përcjellni GazetaOra.com

411,096FansaPëlqeje
3,336NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË