Trupi

Ndiheni të lodhur edhe kur keni fletur mjaftueshëm? Ja cilat janë...

Ndonjëherë, edhe pse mund të keni fletur mirë, trupi juaj ndihet I lodhur dhe ka nevojë për pushim. Mungesa e gjumit nuk...

Këto sende personale mos i ndani kurrë me të tjerët

Të ndash gjëra me të tjerët është gjithmonë mirë. Të jetuarit në bashkësi dhe me sende të përbashkëta është akoma më mirë. Por disa...

Ja cilat janë shenjat e heshtura të stresit

Stresi është sëmundja e shekullit dhe ndonjëherë shenjat për ta adalluar atë janë të vështitra Lexoni më poshte dhe merrni masat në mënyrë që...

Dy maska të thjeshta për fytyrën që mund t’i përgatisni në...

Problemet me fytyrën nuk marrin fund. Aknet, poret e hapura, lëkura e yndyrshme janë probleme që kanë zgjidhje më të thjeshta nga sa...

Mos e sfidoni trupin tuaj! Ja sa orë mund të rrijë...

Nëse jeni nga ata njerëz që ju pëlqen të flini në orët e vona dhe të abuzoni me gjumin tuaj, duhet të hiqni dorë....

Këto janë shenjat që keni pësuar një sulm në tru, mos...

Një nga shkaktarët më të rrezikshëm të vdekjeve në botë është sulmi në tru, ai renditet në vendin e pestë.

Si të shpëtoni nga stresi, ja 5 mënyra efikase

Të mësosh të menaxhoh stresin dhe ta eliminosh atë ndihmon në përmirësimin e jetesës dhe në një shqndet më të mirë mendor.

Çfarë ndodh me trupin tuaj kur nuk pini cigare për 15...

A e keni menduar ndonjëherë të lini duhanin? Filloni merreni më seriozisht sepse tymi I duhanit I ekspozon mushkëritë dhe të gjitha veshjet mbrojtëse...

Çaji bimor që lufton ftohjen dhe gripin

Stina e dimirit është gjithyshtu edhe stina e virozave dhe sëmundjeve të ndryshme gripale. Në vend që të pini pa fund ilaçe, ju mund...

A zemëroheni kur jeni të uritur? Ka një arsye për këtë

A ju ka ndodhur që të zemëroheni pa arsye kur jeni të uritur?Ka një shpjegim për këtë. Me kalimin e...

Përcjellni GazetaOra.com

410,928FansaPëlqeje
3,336NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË