E mërkurë, 3 Mars, 2021

Shfleto po deshe...

Punimi artizanal i bizhuterive

Botuar në revistën ‘Tirana Youth Voice’   Prej 10 vitesh familja ime ka vendosur që jetesën ta ndërtoj sërish në Shqipëri. Gjatë kësaj kohe, paralelisht me...

199 apartamente e para/ Kombinati, një nga lagjet e veçanta të Tiranës në rindërtim

Nga Marjon Gorica Tërmeti që tronditi të gjithë vendin, padiskutim që la pas dëme të konsiderueshme, por që sic duket gjithcka po shkon drejt ringritjes....

30 vite ‘sfidë’ për kanalizimin, kolektorët dhe ndriçimin. Zgjidhet situata në rrugën ‘Dervish Shaqja’, Kombinat

•Marjon Gorica Ashtu si çdo lagje tjetër e Tiranës dhe Kombinati po pëson dita ditës ndryshime pozitive në lidhje me infrastrukturën. Përgjatë 30 viteve banorëve...

Përse nuk ngopen derrat?!

Botuar në revistën ‘Tirana Youth Voice’ -Lëre more Puerin në punën e vet, lëre se është derri mbretëror, të vranë po e morën vesh që...

Njihuni me studentin e vetëm në Tiranë me spektrin Autik

Botuar në revistën ‘Tirana Youth Voice’ Argen Bajrami Student me Spektrin Autik në Fakultetin e Arteve, viti i parë. Argeni është djali, i cili mes mijëra...

Bujqësia, një pasion për brezin e ri

Botuar në revistën ‘Tirana Youth Voice’ I apasionuar pas bujqësisë, shtysë e trashëguar nga familja, e shkolla që përfundova më bën që të jem më...

Tingujt e heshtjes!

Botuar në revistën ‘Tirana Youth Voice’ Nga fundi i humnerës ,të ligë si demonë, Shkatërrojnë pa mëshirë,të padukshëm,të heshtur. E pashpresë mbetet gjithmonë, E keqja që gërryen, përjetësisht...

Vetëvrasja prej Covid19, fakti ku faji nuk është i spitaleve!

Nga Marjon Gorica Indicia për këtë shkrim ka ardhur pas kontaktit që pata me persona të cilët kanë qënë të fundit me viktimën B.H nga...

Roboti SPAC, dezinfektues anticovid

Botuar në revistën 'Tirana Youth Voice'. Që në vegjëli, më ka tërhequr jashtëzakonisht shumë bota e informatikës dhe e teknologjisë. Ndërkohë që bashkëmoshatarët e mi thjeshtë...

Këto zgjedhje, jo vetëm kërkohet, por duhet të jenë krejt ndryshe, nga ato deri më sot!

Nga Fejzo Subashi Këto zgjedhje kërkojnë tjetër dimension, qasje, sjellje, prurje, ofertë, risi, rezultat, jo të ngjashme me të mëparshmet,  por krejt ndryshe nga ato....

Publikimet më të lexuara

EKSKLUZIVE/ A po vriten shqiptarët me mish të infektuar?

Gazeta- Ora dhe portal Rehatfare.al vijojnë të hedhin dritë në lidhje me skandalin e madh që ka ndodhur në vendin tonë për...
01:44:52

Shpend Ahmeti totalisht ‘palon’ Lirak Hamitin e Sami Çelajn

Shpend Ahmeti ka dalë para Jeta Xharrës dhe asamblistëve të komunës së Prishtinës për të folur për dy vitet e para të mandatit të...

Hashim Thaçi, si mysliman i devotshëm, nuk pi raki me shqiptarë, veç me serb!

Hashimi tha se nuk pi raki. Këtë e tha sot duke ju referu deklaratës së para dy dite fyese për opozitën dhe qytetarët, por...

I lutet Zotit ta mbrojë, shikoni si mbrohet!

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s); if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src =...