E martë, 18 Maj, 2021

Shfleto po deshe...

A është lodhur Manastirliu dhe a do jetë ministre edhe në qeverinë Rama 3? Vjen përgjigja epike

Ogerta Manastirliu është ministrja e Shëndetësisë më jetëgjatë në këtë detyrë pas vitit 1990 në Shqipëri. Ajo është emëruar nga kryeministri Edi Rama dhe...

14 muaj në krye të luftës së pandemisë por ministrja Manastirliu as nuk është prekur nga Covid 19 e as nuk është vaksinuar

Ministrja e Shëndetësisë dhe e Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu është njeriu që nga 8 marsi i vitit të kaluar jo vetëm ka qenë në...

Rinia është një nga asetet më të mëdha që ka qyteti i Tiranës

Botuar në revistën ‘Tirana Youth Voice’ Agjencia e Rinisë është një institucion, i cili ka si misionin e tij kryesor zbatimin e politikave lokale në...

Urimi i kryebashkiakut të Tiranës Veliaj për ditën e Fitër Bajramit

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj me anë të një postimi në Facebook, i shoqëruar me foton e besimtarëve myslimanë teksa falnin Bajramin...

Qytetari tenton te djegi veten teksa falej Bajrami

Një person ka tentuar të vetë flijohet ditën e sotme në sheshin ‘Skënderbej’, teksa po falej Bajrami nga besimtarët myslimanë. Ai është lyer me...

‘Perla e Tomorrit’

Rrëfimi i gazetarit Marjon Gorica për udhëtimin në Malin e Tomorrit Ndoshta pak e pazakontë, sepse jemi mësuar që mali i Tomorrit është i frekuentuar...

10 paqartësi të mëdha që duhet t’i sqarojnë akademikët me rishkrimin e “Historisë së shqiptarëve”

Lajmi që Akademia e Shkencave do shkruajë “Historinë e Shqiptarëve” është nga më të mirët e ditëve të fundit të ngarkuara me debate pas...

Komanda e votës për Bashën: Nuk mund të bëhesh kryeministër se të erdhi radha

Gazeta Ora/ Ekskluzive nga Roland Qafoku Ka një lexim më specifik vota popullore e 25 prillit përposfitores së Partisë Socialiste. Ajo ishte më shumë si...

Tre variante, kë kryeministër mund të dekretojë presidenti Meta pas zgjedhjeve të 25 prillit? Shpjegimi shterues i Kristaq Kumes

Nuk pritet të jetë aq i thjeshtë emërimi dhe dekretimi ikryeministrit të ri që del nga zgjedhjet e 25 prillit. Me ndryshimet kushtetuese presidenti...

‘Struktura e mbrojtjes së votës’ nuk është me armë, por me një proces demokratik!

Nga Marjon Gorica Kudo u dëgjua dhe u pa ngjarja e djeshme në Elbasan, e cila për fat të keq tronditi të gjithë opinionin  publik,...

Publikimet më të lexuara

EKSKLUZIVE/ A po vriten shqiptarët me mish të infektuar?

Gazeta- Ora dhe portal Rehatfare.al vijojnë të hedhin dritë në lidhje me skandalin e madh që ka ndodhur në vendin tonë për...
01:44:52

Shpend Ahmeti totalisht ‘palon’ Lirak Hamitin e Sami Çelajn

Shpend Ahmeti ka dalë para Jeta Xharrës dhe asamblistëve të komunës së Prishtinës për të folur për dy vitet e para të mandatit të...

Hashim Thaçi, si mysliman i devotshëm, nuk pi raki me shqiptarë, veç me serb!

Hashimi tha se nuk pi raki. Këtë e tha sot duke ju referu deklaratës së para dy dite fyese për opozitën dhe qytetarët, por...

I lutet Zotit ta mbrojë, shikoni si mbrohet!

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s); if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src =...