E martë, 26 Tetor, 2021

Shfleto po deshe...

‘Perla e Tomorrit’

Rrëfimi i gazetarit Marjon Gorica për udhëtimin në Malin e Tomorrit Ndoshta pak e pazakontë, sepse jemi mësuar që mali i Tomorrit është i frekuentuar...

10 paqartësi të mëdha që duhet t’i sqarojnë akademikët me rishkrimin e “Historisë së shqiptarëve”

Lajmi që Akademia e Shkencave do shkruajë “Historinë e Shqiptarëve” është nga më të mirët e ditëve të fundit të ngarkuara me debate pas...

Komanda e votës për Bashën: Nuk mund të bëhesh kryeministër se të erdhi radha

Gazeta Ora/ Ekskluzive nga Roland Qafoku Ka një lexim më specifik vota popullore e 25 prillit përposfitores së Partisë Socialiste. Ajo ishte më shumë si...

Tre variante, kë kryeministër mund të dekretojë presidenti Meta pas zgjedhjeve të 25 prillit? Shpjegimi shterues i Kristaq Kumes

Nuk pritet të jetë aq i thjeshtë emërimi dhe dekretimi ikryeministrit të ri që del nga zgjedhjet e 25 prillit. Me ndryshimet kushtetuese presidenti...

‘Struktura e mbrojtjes së votës’ nuk është me armë, por me një proces demokratik!

Nga Marjon Gorica Kudo u dëgjua dhe u pa ngjarja e djeshme në Elbasan, e cila për fat të keq tronditi të gjithë opinionin  publik,...

Bashkëpunimi midis Frashërit dhe Rahovecit një model dhe shembulli që jo vetëm duhet përgëzuar, por mbështetur dhe stimuluar.

Nga Tomorr Kotorri Fejzo  Subashi “Me dëshirën e mirë  ju kam sjell pak aromë nga vendlindja e vëllezërve Frashëri, freskinë e ujit të bredhit të Hotovës  dhe...

Drejtori i Rendit publik: Deri sot ka 13 ngjarje që lidhen direkt me zgjedhjet

Drejtori i Rendit Publik Ylli Vasili deklaron se nga dita e parë e fushatës zgjedhore e deri sot policia ka evidentuar 13 ngjarjevepra penale...

Rama-Basha, java e fundit për betejën e fundit

Vera e re në fuçinë e vjetër Dy liderët kryesorë Edi Rama i PS-së dhe Lulzim Basha i PD-së në javën finale ku ndahet fati...

Feston sot datelindjen, psikologia e njohur e Gjykates Penale Lindita Hoxha

Nga Hermes Nika E çilter, me e bukur se ne ekran, ne peshe dhe linja ideale e veshur gjithnje shik dhe mbi te gjitha e...

Plashniku/ Fshati i lënë në harresë i cili po kthen banorët e dikurshëm

Migrim në këto 30 vite tranzicion ka ndikuar në braktisjen e shumë fshatrave në Shqipëri, duke lënë djerr tokat e braktisur shtëpitë e dikurshme...

Publikimet më të lexuara

EKSKLUZIVE/ A po vriten shqiptarët me mish të infektuar?

Gazeta- Ora dhe portal Rehatfare.al vijojnë të hedhin dritë në lidhje me skandalin e madh që ka ndodhur në vendin tonë për...
01:44:52

Shpend Ahmeti totalisht ‘palon’ Lirak Hamitin e Sami Çelajn

Shpend Ahmeti ka dalë para Jeta Xharrës dhe asamblistëve të komunës së Prishtinës për të folur për dy vitet e para të mandatit të...

Hashim Thaçi, si mysliman i devotshëm, nuk pi raki me shqiptarë, veç me serb!

Hashimi tha se nuk pi raki. Këtë e tha sot duke ju referu deklaratës së para dy dite fyese për opozitën dhe qytetarët, por...

I lutet Zotit ta mbrojë, shikoni si mbrohet!

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s); if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src =...