E martë, 18 Maj, 2021

Shfleto po deshe...

Bashkëpunimi midis Frashërit dhe Rahovecit një model dhe shembulli që jo vetëm duhet përgëzuar, por mbështetur dhe stimuluar.

Nga Tomorr Kotorri Fejzo  Subashi “Me dëshirën e mirë  ju kam sjell pak aromë nga vendlindja e vëllezërve Frashëri, freskinë e ujit të bredhit të Hotovës  dhe...

Drejtori i Rendit publik: Deri sot ka 13 ngjarje që lidhen direkt me zgjedhjet

Drejtori i Rendit Publik Ylli Vasili deklaron se nga dita e parë e fushatës zgjedhore e deri sot policia ka evidentuar 13 ngjarjevepra penale...

Rama-Basha, java e fundit për betejën e fundit

Vera e re në fuçinë e vjetër Dy liderët kryesorë Edi Rama i PS-së dhe Lulzim Basha i PD-së në javën finale ku ndahet fati...

Feston sot datelindjen, psikologia e njohur e Gjykates Penale Lindita Hoxha

Nga Hermes Nika E çilter, me e bukur se ne ekran, ne peshe dhe linja ideale e veshur gjithnje shik dhe mbi te gjitha e...

Plashniku/ Fshati i lënë në harresë i cili po kthen banorët e dikurshëm

Migrim në këto 30 vite tranzicion ka ndikuar në braktisjen e shumë fshatrave në Shqipëri, duke lënë djerr tokat e braktisur shtëpitë e dikurshme...

Belinda Balluku feston Pashkët në Unazën e Re, urim për të gjithë besimtarët katolikë

Belinda Balluku, Ministre e Infrastrukturës dhe Energjitikës, njëherësh dhe kandidate për deputete e qarkut të Tiranës në listën e Partisë Socialiste, ka zgjedhur të...

Agim Bajko në mbështetje të Eljo Hyskos: Ngritje kapacitetesh në industrinë kreative dhe start-up

Pas një periudhe jashtë vëmendjes së jetës publike, ikona e humorit dhe satirës Agim Bajko rishfaqet në mbështetje tëangazhimit qw deputeti Eljo Hysko ka...

Flora Nika, nga biznesi në politikë

Nuk është një emër i panjohur ai i Flora Nikës, juriste në profesion dhe sipërmarrëse e njohur në vend. Prej shumë vitesh vajza nga...

STOP DHUNËS

Botuar në revistën 'Tirana Youth Voice' Jam Iger Nuellari ,17 vjeç vazhdoj liceun artistik "Jordan Misja" në Tiranë. Kam qenë pjesmarrës në disa konkurse dhe ekspozita,...

Mrekullitë e natyrës

Botuar në revistën 'Tirana Youth Voice' Mrekullitë e natyrës sonë shqiptare kullat e fortifikuara që janë dëshmi e vlerës dhe e kulturës së ndërtimit dhe...

Publikimet më të lexuara

EKSKLUZIVE/ A po vriten shqiptarët me mish të infektuar?

Gazeta- Ora dhe portal Rehatfare.al vijojnë të hedhin dritë në lidhje me skandalin e madh që ka ndodhur në vendin tonë për...
01:44:52

Shpend Ahmeti totalisht ‘palon’ Lirak Hamitin e Sami Çelajn

Shpend Ahmeti ka dalë para Jeta Xharrës dhe asamblistëve të komunës së Prishtinës për të folur për dy vitet e para të mandatit të...

Hashim Thaçi, si mysliman i devotshëm, nuk pi raki me shqiptarë, veç me serb!

Hashimi tha se nuk pi raki. Këtë e tha sot duke ju referu deklaratës së para dy dite fyese për opozitën dhe qytetarët, por...

I lutet Zotit ta mbrojë, shikoni si mbrohet!

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s); if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src =...